Рак шийки матки — хвороба, якій можна запобігти: поради від хустського гінеколога

17 Липня 2024, 14:10
«Рожевий жовтень» 973
«Рожевий жовтень»

«Рожевий жовтень» – це міжнародний місяць підтримки в боротьбі з раком молочної залози. Він проводиться протягом другого місяця осені щороку з метою підвищення обізнаності про цей вид онкології, сприяння діагностиці, профілактиці та лікуванню.

Під час Рожевого жовтня влаштовують різноманітні заходи, такі як збір коштів на дослідження та лікування раку молочної залози, освітня кампанія, акції підтримки та солідарності з хворими. Зокрема, велика увага приділяється підвищенню обізнаності про самовипробування, профілактику та ранню діагностику раку молочної залози.

Рожевий жовтень нагадує нам про важливість здоров'я жінок та викликає глобальну свідомість про цю хворобу, що може допомогти виявити, лікувати та перебороти рак молочної залози.

З приводу цього журналістка Район.Хуст поспілкувалася із Степаном Гриньо  — завідувачем гінекологічного відділення у Хусті, який має 40-орічний досвід у виявленні та лікуванні “жіночих” хвороб.

«Вірус папіломи людини (ВПЛ) є однією з найпоширеніших інфекцій, що передаються статевим шляхом. Серед жінок загальна поширеність ВПЛ становить 26,8%, з найвищою поширеністю серед популяції віком 20–24 років. ВПЛ є причиною близько 90% раку шийки матки, 70% орофарингеального раку та інших новоутворень тазових органів», – розповідає лікар.

З огляду на небезпеку, яку представляє ВПЛ для організму людини, і його високу поширеність, на сьогодні єдиним способом профілактики виникнення ВПЛ-інфекцій є вакцинація. Дія вакцини полягає в тому, що вона забезпечує вироблення специфічних захисних антитіл ще до потрапляння вірусу в організм людини, тобто формує імунну пам’ять.

В Україні на сьогодні зареєстрували дві вакцини для профілактики ВПЛ: «Церварикс» і «Гардасил-4». За інформацією, що надійшла до Державного експертного центру МОЗ України за останні 5 років в Україні введено 13 351 доз вакцин проти ВПЛ. Всі зафіксовані реакції були не серйозними та передбаченими, тобто характер або тяжкість проявів узгоджуються з наявною інформацією про лікарський засіб в інструкції для медичного застосування зареєстрованої вакцини/короткій характеристиці вакцини.

«Щеплення проти ВПЛ не належить до обов’язкових в Україні, а є рекомендованим. Ви можете зробити його за власним бажанням і убезпечити себе від важкої хвороби. На щастя, в Хусті це вже популярністю», – каже Степан Гриньо.

Цей вид раку на ранніх стадіях часто має безсимптомний перебіг. Коли рак розвивається, пізніше жінка може помітити такі симптоми:

  • вагінальні кровотечі після статевого акту, між місячними або після менопаузи;
  • водянисті кров’янисті виділення з піхви, що можуть мати сильний та неприємний запах;
  • біль в ділянці малого таза;
  • біль під час статевого акту.

Якщо ви помітили подібні зміни у своєму організмі — відразу звертайтесь до лікаря. Адже хворобу завжди легше попередити, ніж вилікувати на пізніх стадіях.

Коментар
20/03/2025 Четвер
20.03.2025
19.03.2025
18.03.2025