Масові акції, екоуроки та залучення молоді: як в Іршавській громаді вирішують екологічні питання

15 Травня 2024, 15:57
Прибирання в Іршавській громаді 336
Прибирання в Іршавській громаді

Питання екології на Закарпатті завжди звучало дуже гостро, бо наплив туристів часто веде за собою засміченість чи навіть пожежі.

Проте загрозливих факторів екологічного характеру, які б призводили до негативних соціальних, економічних та інших наслідків, мали негативний вплив на здоров’я людей і класифікувались як екологічна проблема в Іршавській громаді немає.

Про це Район.Хуст інформує міський голова Віктор Симканинець.

З його слів все-таки є певні питання екологічного характеру, які потребують вирішення. Одне з них – часткове сезонне засмічення берегів річок та струмків пластиковими ТПВ (ПЕТ-пляшки, поліетиленова упаковка). Окрім того, в громаді не впроваджена система роздільного збору сміття, а також населення не дуже активно заключення на послугу з вивезення сміття.

Щоб розв'язувати ці проблеми періодично проводять різні заходи. Волонтери та учнівська молодь разом з комунальними підприємствами прибирають береги річок, що протікають по території населених пунктів. Через соцмережі, групи в месенджерах нагадують про шкоду від засмічення території та русел струмків та річок. Систематично навчають відповідних працівників міської ради по поводженні з сміттям. На території громади діє паспортизований полігон ТПВ, який приймає несортовані відходи. В Іршавській громаді працюють чотири оператори по вивозі ТПВ, з автомобілями сміттєвозами. Також укріплювали берегів заодно з очисткою русел, спорудження дамб.

Голова громади каже, що серед перспектив для їх вирішення є розробка схеми санітарної очистки територій населених пунктів та впровадження системи сортування та роздільного збору відходів в населених пунктах.

Також в громаді діє план дій сталого енергетичного розвитку та клімату Іршавської міської ради об’єднаної територіальної громади до 2030 року.

Серед найбільш поширених видів забруднення є забруднення побутовим пластиком берегів гірських струмків та річок, які засмічуються жителями в верхів’ях річок, вони осідають в низинних частин річок, а також осідають в ріках басейну західних Карпат, в які впадають дані річки

В громаді є релоковане підприємство, яке в виробництві використовує вторинну сировину-полімерні побутові відходи в великій кількості і певної кондиції, але полімерні сортовані відходи з нашої громади по технічних вимогах підприємства не поставляються, бо наразі ще не організована система повного циклу роздільного збору сортованих відходів в громаді.

Також відсутні кошти для придбання контейнерів та для капітального ремонту проміжного складу відсортованих відходів в якому будуть концентруватися зібрані відходи і формуватися товарні партії на відправлення.

Віктор Симканинець каже, що в громаді проводять екологічні масові акції з прибирання найбільш засмічених локацій в громаді 2-3 рази в рік. Висаджують дерева, проводять екологічні уроки в школах. Запланували створення екоспільноти через запровадження різних заходів впродовж кожного року.

В сфері формування екологічної свідомості громадян Іршавська громада співпрацює з Національним природним парком «Зачарований край».

 

Коментар
07/09/2024 Субота
07.09.2024
06.09.2024