Новий Хаб цифрової освіти в Хусті: шлях до знань

09 Липня 2024, 13:58
Новий Хаб цифрової освіти в Хусті: шлях до знань 256
Новий Хаб цифрової освіти в Хусті: шлях до знань

У Хустській публічній бібліотеці відкрили Хаб цифрової освіти.

Ініціатором відкриття Хабу цифрової освіти в Хустській публічній бібліотеці стала бібліотека за підтримки Міністерства цифрової трансформації України, Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка,  Центру неперервної культурно-мистецької освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.

Детальніше з приводу цієї теми журналістці Район.Хуст розповіла директорка книгозбірні Печениця Ірина Михайлівна.

Створення хабів цифрової освіти в бібліотеках по всій країні є частиною національного проєкту, який реалізує Міністерство цифрової трансформації України.  У січні 2020 року Міністерство цифрової трансформації України та ВГО Українська бібліотечна асоціація підписали Меморандум про співпрацю з розвитку цифрової грамотності та розпочали її в межах проєкту «Дія. Цифрова освіта». Цього ж року започатковано Мережу хабів цифрової освіти, де бібліотеки є ключовими елементами.

Хустська публічна бібліотека також  долучилася до цього  проєкту, приєдналася до мережі з понад 6000 хабів цифрової освіти.

Основна мета створення Хабу цифрової освіти в Хустській публічній бібліотеці – забезпечити мешканцям Хустської територіальної громади доступ до сучасних цифрових технологій та знань, що сприятиме підвищенню рівня цифрової грамотності та інтеграції у цифрове суспільство.

«Додаткового фінансування на відкриття Хабу не було, використали наявні ресурси комп’ютери, оргтехніку. Активну шукаємо можливості для  поповнення технічного забезпечення, зокрема придбання ноутбуків», – розповідає керівниця.

Бібліотека долучилася до національного проєкту з розвитку цифрової грамотності через участь у програмі «Дія. Освіта», отримала доступ до навчальних матеріалів та платформ, що дозволяє проводити заняття з цифрової грамотності  та надавати послуги для різних вікових груп.

В Хабі цифрової освіти можна отримати наступні послуги та навички:

 • Доступ до комп'ютерів та Інтернету:
 • Комп'ютери з підключенням до Інтернету.
 • Безкоштовний Wi-Fi для відвідувачів. 

Цифрова грамотність та навчальні програми:

 • Навчання цифровій грамотності за допомогою платформи «Дія. Цифрова освіта» (перегляд освітніх серіалів).
 • Навчання базової комп'ютерної грамотності.
 • Навички пошуку інформації в Інтернеті
 • Навчання роботі з офісними програмами (Word, Excel, PowerPoint).
 • Навчання з використання електронної пошти, соціальних мереж та меседжерів.
 • Навчання створення замовлення ліків через Tabletki.ua.

Консультації та підтримка:

 • Індивідуальні консультації з питань цифрової грамотності.
 • Допомога у пошуку інформації в Інтернеті та роботі з онлайн-ресурсами.
 • Допомога у створенні особистих кабінетів для оплати комунальних послуг та надання показників.
 • Реєстрація в соціальних мережах та користування ними;
 • допомога у встановленні мобільного додатку «Дія» та ознайомлення з його можливостями.
 • Допомога у встановленні та налаштуванні програми Viber, Telegram, WhatsApp
 • Сканування, ксерокопіювання та друк документів.

Цільова аудиторія Хабу включає всіх мешканців Хустської громади: дітей, молодь, дорослих та людей похилого віку. Послуги Хабу будуть цікавими для школярів, студентів, працівників різних сфер, а також для людей, які прагнуть підвищити свій рівень цифрової грамотності.

Розширення послуг та додавання нових програм планується в майбутньому.

Відкриття Хабу відбулося урочисто за участі представників місцевої влади, захід відвідала Ольга Омелянівна Шпірь – начальниця управління культури, молоді і спорту Хустської міської ради та заступниця Вікторія Вікторівна Павлій, представники Благодійного фонду «Лайф» – голова організації Вовчок Тетяна Миронівна з колегою, з якими укладено договір про співпрацю; мешканці громади та журналісти. Уже є запити на навчання та використання ресурсів Хабу від місцевих жителів.

Мешканці Хустської територіальної громади отримають ряд переваг від використання послуг Хабу, зокрема доступ до сучасних цифрових технологій, можливість підвищити свою цифрову грамотність, доступ до Інтернету та онлайн-ресурсів.

Ресурси та інструменти, доступні для відвідувачів Хабу, включають комп'ютери з підключенням до Інтернету, навчальні платформи, електронні ресурси, а також консультації та підтримку від фахівців.

Бібліотека має безперебійне забезпечення електроенергією. Люди можуть приходити до бібліотеки під час відключення світла, щоб скористатися Інтернетом та комп'ютерами.

Спеціалісти, які навчатимуть цифровій грамотності, пройшли навчання тренінги з цифрової грамотності,  також паралельно будуть підвищувати свій рівень знань та використовувати здобуті знання та навички в роботі Хабу.

 

 

Коментар
20/07/2024 Субота
20.07.2024
19.07.2024