«Плазуни – наші друзі» у селі Мала Розтока пройшло екоосвітнє заняття для дітей
У греко-католицькій церкві Вознесіння Господнього в селі Мала Розтока відбулося екоосвітнє заняття для дітей на тему «Плазуни – наші друзі». Це вже другий захід, присвячений вивченню рептилій, який провела Наталія Стецо, дружина настоятеля парафії Євгена Стецо, педагогиня і волонтерка Комісії з питань екології Мукачівської греко-католицької єпархії та Інституту еколого-релігійних студій (IERS).
Про це пише Інформаційна служба ІЕРС
Цього разу пані Наталія розповідала цікаві факти про плазунів, причини страху людей до них і популярні міфи про рептилій. Також вона нагадувала дітям з попереднього заняття, чому плазуни важливі для природи та як розпізнати основні види рептилій, що зустрічаються на Закарпатті.
Читайте також: Нашестя змій на Закарпатті: які вони та як вберегтися
Учасники прослухали коротку лекцію «Змії в нашій природі», побесідували про будову та особливості плазунів, позмагалися в грі «Страшно/Не страшно», переглянули відео про рептилій і виконали творчу роботу «Зроби плазуна другом».
Наталія Стецо розповіла, що заняття дуже сподобалося діткам. Особливо сконцентрувати їхню увагу їй допомогло використання ігрових методів навчання, відеопрезентації тощо.
Читайте також: Від чаклунства до науки: розвінчуємо міфи про змій
Захід відбувся в рамках проєкту «Молодіжна школа сталого розвитку в Карпатах. Збереження вразливих видів під час війни», що реалізується у співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Oleksandr Bokotey) із Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International) за підтримки VGP Foundation, координаторка проєкту Nataliya Kulya (IERS), керівник проєкту Ivan Tymofeiev (NABU).